Čištění velkoprofilové kanalizace

Při čištění velkých profilů se využívají hlavně vozidla s velkými sacími a tlakovými výkony, které umožňují čistit potrubí o průměru 1000 mm a více, a to v krátkém časovém intervalu. Jedná se o velké přivaděče odpadní vody na ČOV nebo městské stoky a sběrače.

Popis funkce

  • proplachovací voda je z kanalizace odsávána včetně kalů do kalové komory
  • z kalové komory je voda odsávána přes válcové samočisticí síto odstředivým kalovým čerpadlem přímo do suportu vysokotlakého čerpadla
  • prostřednictvím odstředivého čerpadla je možné z kalové komory odsát zbytkovou vodu zpět do kanalizace

Vakuové čerpadlo typ KAISER KWP 5100 je umístěno ve vestavěné komoře čisté vody. Velmi krátké potrubí mezi čerpadlem a kalovou komorou umožňuje vynikající sací schopnosti. Vysokotlaké dvojité čerpadlo dosahuje 740 l/min při 200 barech. Dosah vysokotlaké hadice je 200 m (možno i více). Nasátý kal se z cisterny vyprazdňuje jejím sklopením.

Na těžko dostupných místech (mimo vozovku, ve stráni, v zeleném pásu, atd. ...) lze využít vozidlo WIEDEMANN & REICHHARDT Super 2000, které má výsuvné mobilní rameno do stran až na vzdálenost 3 m od vozidla a nemusí najíždět přímo nad šachtu. Nádstavba WIEDEMANN & REICHHARDT Super 2000 na podvozku MERCEDES ACTROS je špičkový stroj ve své třídě. Provádí čištění značně zaneseného potrubí větších profilů, sání z extrémních hloubek, frézování potrubí.

Na čištění větších profilů potrubí se používají speciální čistící trysky (buldozéry), které ve spojení s vysokým čistícím výkonem naší techniky dosahují vynikajících výsledků i u velmi zanesených kanalizací.

Čištění dlouhých úseků až 400 m bez revizních šachet nebo přístupových míst pro techniku.

Výhody použité technologie

  • vysoký sací výkon
  • výkoné vysokotlaké čerpadla (čistící účinek)
  • velké průměry sacích hadic (nasaje i větší předměty)
  • vyčištění i silně zanesených velkoprofilových kanalizací v krátkém čase